Hästar & ridsport iFokus

Hästar & ridsport

Etiketttävlingar
Läst 580 ggr
elin
0

Tror ni..

…jag o Nisälla klarar L:A1 2007?

Ni som vet ungefär hur de går för oss kan ju svara.
Jag har flera månader på mig o träna.

Och jag ska prova i kvala i fjordriks Kvalet! :)

Det svåraste blir förvänd galopp som vi inte övat så mkt på o jag e rädd att hon kommer byta galopp för att hon tror att matte sitter o sover på ryggen, hiihi. Men annars ser de ljust ut!

På måndag kommer hovis o då ska jag skritta igång nisse eftersom hon haft ett välförtjänt sommarlov på en månad på måndag. Sen ska jag rida igång försiktigt o sen äre fullt ös me träningen :)

Jag behöver bli peppad att ni tror på oss.. tror ni vi klarar det? Generad
/Nervösa Elin som ska kvala till SM.

/Elin

gejsa
0
#1

Klart du klarar det elin. Så duktiga som ni är. Håller tummarna. Skrattande

Cilla89
0
#2

Klart ni klarar det ;) Varför skulle ni inte?

DojoKelder
0
#3

Klart att ni gör!!

MiaMaria
0
#4

De Fixar ni väl! Vad har du ridit LB på för %?? När jag tävlade hade jag en lite tumregel att inte förrrän vi klarat att rida godkänt (och gärna llite till) dvs minst 60% så gick jag upp en klass

Murre_Uddiz
0
#5

ja kör på :D hihi

Murre_Uddiz
0
#6

ja kör på :D hihi

RubHel
0
#7

Klart att ni klarar det! :)

Anna
0
#8

Självklart :)

Anna, värd på Hästfoto och Webbutveckling

annaattlid.se

__iE
0
#9

såklart :) :D

Snuttan2
0
#10

Tror som MiaMaria, klarar du av att rida LB med gdk procent å du får lite tid på dig att träna så klarar du det :)

Du värkar ju väldigt målmedveten och jobbar mkt på att komma framåt så det ska nog gå :)

Trim
0
#11

Börja med att öca förvändgalopp på stora mjyuka bågar längs långsidorna. På hippson.se finns roliga övningar du jobba efter för att stärka hästen.

Lycka till!