Hästar & ridsport iFokus

Hästar & ridsport

Etiketterutbildningträning
Läst 1315 ggr
[muff]
0

Reflexer till höst/vinter

Jag har tänkt köpa rosa reflexer till min foderhäst och till mej, nu när det snart börjar mörkna ute. Men har bara hittat benreflexer och en reflexbrösta.
från hööks

Finns det någonstans reflexvästar och ridreflextäcken i rosa?

Elshira
0
#1

Vanliga resflexvästar brukar kunna finnas i rosa på lite olika ställen. Kolla på claes ohlson, jula mm så har du nog tur någon stans!

Ridtäcken är lite klurigare, själv syr jag om reflexvästar till ridtäcken till små B-ponnyer. Men till stor häst blir de nog lite små :)

Hakuna matata!

[muff]
0

Inbäddat innehåll kan använda tredjepartscookies och spårningsskript.

#2

#1 Tack ^^
 Aa, dom blir nog lite små till storhäst :P

Moalinn
0
#3

Det finns ingenting på ponnyprakt ?

Såg någonstans någon som köpt ett rosa ridtäcke på ullared, mer vet jag tyvärr inte. Reflex var det iaf inte men det går ju att sy på isf. Går ju att sy ett täcke annars.. och så köper du fina små rosa reflexer och sätter på täcket, jättegulligt, eller inte. Vad vet jag.

Själv är jag insatt i blått så allting jag köper blir blått och det är inte lika svårt att hitta till stor häst, men rosa :o

Sajtvärd för Naturfoto & Musik
Medarbetare på Djurfoto

[muff]
0

Inbäddat innehåll kan använda tredjepartscookies och spårningsskript.

#4

#3 men tänkte bara rosa reflexer ;) hon är fux, så jag kommer inte ha helrosa utrustning ^^

Dessutom är hon ett halvblod på 176cm i manken (: