
foton bruksponny
Såhär i höstmörkret och massor av måsten, och pållar med supertjock päls så lägtar jag tillbaka till värmen när man kunde köra hästarna kl 21:00 på kvällen och det fortfarande var ljust och varmt ute. Jag satt och bläddrade i datorn och hittade lite kort.
Jag vill gärna visa vad vi gjorde i somras när stall hippos hade tävling i bruksgrenar för a-och b-ponny.
På www.bruksponny.zoomin.se finns det foton i galleriet men jag slänger in några här också.
varsågoda
först ut är linn och muller på prisutdelning med rosett från dressyr med ledare









Gud vad gulliga. Små små hästflickor och små små ponnier ;)
Å vad härligt! Nu får man nästan börja hoppa med min dotter på 3 1/2 år så hon kan vara med nästa sommar. Det ser ju så roligt ut

#11 Vi har haft barn med som är ca 2½, med det brukar gå i skritt över hindren. Prisrosett får de allihopa oavsett vilken gångart de rider i. Barnen har jättekul, och jag tror mammorna har ännu mera kul och ponnyerna får komma ut och göra något vettigt. Välkomna är ni på någon av de tävlingar som dyker upp.
