hälta
hade besiktning av zara i dag, det gick inte så bra. Hon visade hälta på höger fram och det var ju inte alls kul. Hoppas nu bara på att det är en stukning eller liknande så det går över av sig själv, ska göra en ny besiktning av det benet om två veckor så får vi se vad som häner då.
inget är omöjligt. Det tar bara lite längre tid! gottoblandat
medarbetare på scrapbooking.ifokus
ska ni inte behandla benet, det kan ju vara kotledsinflamation….
nej först vila i två veckor sen gör vi ett nytt böjprov och ser om hältan är kvar eller inte, kan ju vara en vrickning bara, själv tycker jag hon ser ut som vanligt i dag. Var lite varm i går men har jämn temp på båda benen. Är hältan kvar får vi in och kolla den. Behandlar ju inget om för än vi vet vad det är.
inget är omöjligt. Det tar bara lite längre tid! gottoblandat
medarbetare på scrapbooking.ifokus
tipps lägg linement på benet det ökar blod cirkularionen. lite radital. ökar blodcirkularionen så går inflamationen/ vrikningen över fortare