
transportering
hej på er alla! någon har som vet hur det funka eller har någon erfarenhet av de som man kan beställa transportering av? hur man få tag på de? vad det kostar? om det är att lita på? ev hittat en häst i roslagen…. det är långt från mej…… något förslag? kram på er

Berith: Om du inte kan säga något snällt...Var tyst

Jag har flera gånger anlitat Gunnar Olsson o det har varit jätte bra! Lite dålig på att passa tider emn kan förstå att det är svårt. När jag körde Musse från Stockholm och hit (60 mil på ett ungefär) så gick det på strax över 2000 inkl moms.

#2 det lät billigt
är dom bra mot djuren också, typ känns det lugnt och tryggt, då får tiderna gärna vara som dom vill bara djuren får den tid dom behöver.

Jag har bara gott att säga om Gunnar olssons transporter
Berith: Om du inte kan säga något snällt...Var tyst

Ja dom är jätte bra mot djuren, de jag sett iaf o alla hästar har varit hela o välbehållna när dom kommit fram.

har pratat med gunnar så det blir han isåfall….

vad är det för häst du hittat och vart? *nyfiken*

en korsning arab/varmblod e:Espri, över stockholm typ….