Hästar & ridsport iFokus

Hästar & ridsport

Etiketterbilderfilmer
Läst 3200 ggr
CarlS
0

Bild på Gotlandsruss?

Hej alla!

Vi undrar om någon har en fin bild på ett Gotlandsruss, ja, gärna flera?
Vi skulle behöva den till vår serie om "Värt att veta om Sverige" på vår portal. Gärna lite textinformation också om Gotlandsrusset.

OBS! Det måste vara du som är fotografen och ägare till bilden!

Läs mer här

//CarlS

RussPower
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#1

Oval, född 94. e. Anix u. Okina.
Rek 2.08,6v och 2.09,5a.

CarlS
0
#2

#1

Tack, men vi hade tänkt oss Gotlandsruss som betade på en äng typ…

//CarlS

Snuttan2
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#3

Jag har ett par vinterbilder på två russ, kanske inte helt vad ni söker heller, även om det är mer "naturligt"?

Snuttan2
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#4

mer exempel på de bilderna

Snuttan2
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#5

en till på den ljusare bruna…

Heter enligt gårdens hemsida (jag kommer inte ihåg, var tvungen att slå upp :p) Zico 717 (Ruter) e:Inter 380 u: Rita 1547 och Dämba (Canasta) e: Julle 298 u: Donna Demona.

Har även ett par bilder på lite russhingstar, men då är det mer utställningsbilder och stallbilder på dem, kanske är mindre intressankt?

[Avslutat konto]
0
#6

Väldigt gammal tråd men..

#3, #4 & #5 Det är ju Ruter och Canasta! Har du fotat bilderna själv? Gården heter Eolshälls 4h gård, jag brukar vara där ganska ofta :) (Eolshälls hemsida)

Fluffen
0
#7

guldnougat född 2002

Ledin
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#8

Mitt tips är att gå in på gotlandsruss i fokus. Där lär du få fina bilder på det du söker.  Måga har sagobilder på sina russ lycka till har bara dåliga bilder på mina