# Tips på ridjackor
Author: Anna

Jag söker en ridjacka i modell "vindjacka" typ, haha. Något i stil med den [här](http://www.horseware.com/images/clothing/jackets/rambo55/rambo55_r1_c1.jpg "http://www.horseware.com/images/clothing/jackets/rambo55/rambo55_r1_c1.jpg") rättare sagt. Någon som vet ett ställe som säljer någon sådan ridjacka eller kanske någon som säljer en privat?

## Comment 1
Author: Anna

Det var ingenting förresten, hittade en på Börjes! ;)

## Comment 2
Author: AliceL

skicka gärna bild på den du hittae :D

## Comment 3
Author: Anna

Haha okej ;)

[Här är den.](http://www.borjes-tingsryd.se/e-line/images/prod250/1044.jpg "http://www.borjes-tingsryd.se/e-line/images/prod250/1044.jpg")  "1044 Lumberjacka" 149:- på Börjes.

Inte världens snyggaste, men iaf en sådan modell som jag var ute efter! Billig var den också. Får hem den v 28, den var visst försenad. Fast spelar ju ingen större roll eftersom jag ändå inte kommer använda den nu i sommar direkt.

## Comment 4
Author: bubbelbubbel

va ! ska du inte ha den i sommar ? ;P \*fniss\*
