# Lyrik kan denna stallplats vara något?
Author: gejsa

[http://www.winja.nu/stall.jsf](http://www.winja.nu/stall.jsf)

## Comment 1
Author: Lyrik

Kan ju prova att ringa dit. Men det verkar som det låg långt bort?![Fundersam](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-undecided.gif)

Men vill de ha dit en heltidspensionär?

## Comment 2
Author: gejsa

Spelar nog ingen roll för dom. Om den rids eller inte menar jag.

## Comment 3
Author: Lyrik

Ok. Kan ringa i kväll, tror jag.

## Comment 4
Author: gejsa

Gör det du. Tycker det verkar vara ett vettigt stall. Där får du ju välja vad du vill ha osv.

## Comment 5
Author: Lyrik

Men var låg det? Var lite svårt att hitta det. Måste ju ha bussförbindelser.

## Comment 6
Author: gejsa

Jag vet inte. Uppsala läste jag bara. Du får kolla länken och ringa och fråga.

## Comment 7
Author: DojoKelder

uppsala-knivsta... krusenberg.. läste jag nån stans..

## Comment 8
Author: Lyrik

Ok. Kan ju ringa och höra. Har ett stall till att ringa på efter tips här ifrån.

## Comment 9
Author: gejsa

Vad bra! Då har du två nu då. Något borde du väl få.

## Comment 10
Author: Lyrik

#9 Jepp. Sen har jag ju det där stallet vid Linne´s Sävja, men jag tror att gubben där har glömt bort mig. Han skulle ha ringt mig i måndags.![Ledsen](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-frown.gif)

U-a Kommun sliter som djur där, har rivit ner allt staket, sätter upp nya med både bräddor och elrep.

## Comment 11
Author: Maja

Det är jättenära mig ju.. :P Typ Sunnersta/Alsike/Knivsta.. ;)

## Comment 12
Author: gejsa

#10# Men om du är intresserad av ett stall och dom inte ringer, ring upp själv då? Vill man ha något får man kanske ligga i lite. ![R&auml;cka ut tungan](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-tongue-out.gif)

## Comment 13
Author: Lyrik

#12 Har ringt flera gånger dit.

## Comment 14
Author: DojoKelder

Hur går det med stallplats nu då? Har du ringt till nått mer ställe sen..?

## Comment 15
Author: Lyrik

#14 Har varit jättedålig i helgen, så jag har ej orkat ringa, bara tagit mig ut till stallet. Är ff dålig, men får jobba ändå.

## Comment 16
Author: DojoKelder

#15 Usch då! Det va ju inte roligt! Ligger här med fruktansvärt ont i halsen och troligtvis feber och funderar på om jag ska gå till jobbet eller inte..  
Hoppas att det löser sig med stallplats för dig snart!!

## Comment 17
Author: Lyrik

#16 Har varit rejält förskyld nu i över 2 veckor. Blev det på Öknadagen.

Jag har jobbat hela tiden.

## Comment 18
Author: DojoKelder

#17 Usch! Vart jobbar du då?

## Comment 19
Author: Lyrik

#18 På ett bevakningsföretag som sekretare och allt-i-allo. Nu funkar inte servern riktigt så jag kan inte jobba (registrera p-böter mm.), men surfa kan jag...![Skrattande](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif)

## Comment 20
Author: gejsa

Synd att du inte ringer lyrik. Man får inget om man inte ringer heller. Det är väl bara att ringa typ varje halvtimma eller så. Någon gång måste dom väl svara i telefon.

## Comment 21
Author: Lyrik

#20 Legat raklång i sängen, förutom de timmar jag var i stallet. Svårt att ringa när man inte kan prata pga halsont.

## Comment 22
Author: fridak

har du kollat på [www.stallplatser.se](http://www.stallplatser.se/ "www.stallplatser.se") ?

de har tre annonser från uppsala där iaf. iofs så var en för satsande dressyrryttare och om din pålle var pensionär så kasnke inte det är rätt;) det andre var för konvalescent el sto m. föl fullskötsel för 2000/mån norrvissjö gård. det sista var ubby gård med fullskötsel för den som vill.

genom tidiagre inlägg så såg jag att det skulle vara i uppsalatrakten men jag ha ringen aning om vart du bor i förhållande till stallen som fanns där men försöka går iaf;)
