# anteckningar
Author: PimTheGreat

när era hästar blir skadade...hur antecknar ni det? speciellt blad? vad skriver ni isf....

## Comment 1
Author: mazze

Förr hade Bus en bok där man antecknade allt man gjort o om det var något speciellt. Nu antecknar jag i almanackan.

## Comment 2
Author: PimTheGreat

jag har med en kalender som jag skriver i men kanske lättare om man har ett "skadeblad" för varje häst och har det i varje hästs pärm...eller?? och vad man skulle skriva då?? hi hi idér har jag men fanken så svårt och veta hur man ska göra och vad man ska skriva ner

## Comment 3
Author: CBA

Jag för en utförlig dagbok om Mirabil (gjorde så även med min gamle när han levde) varje dag där jag antecknar ALLT...dvs vad vi gjort, hur det gick, foderbyten/ökning minskning av foder/ och om han har något sår/skada, vad jag gjorde då och vad jag använde för något till såret/skadan.

Jag har alltid gjort så, även med mina medryttarhästar jag har haft. Det är så lätt så att gå tillbaks och kolla vad jag gjort etc IFALL något oförutsett skulle hända.
