# Två av mina hästar, tigrarna
Author: Kiara

Lite suddiga bilder på mina tigrar men någon kanske vill se![Fl&ouml;rt](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-wink.gif "Fl&ouml;rt")

[Ametist1](http://www.svedar.com/Stall/Knabstrupper_art/Nov05/AmetistNov14_1.jpg "http://www.svedar.com/Stall/Knabstrupper_art/Nov05/AmetistNov14_1.jpg")

[Ametist 2](http://www.svedar.com/Stall/Knabstrupper_art/Nov05/AmetistNov14_3%20.jpg "http://www.svedar.com/Stall/Knabstrupper_art/Nov05/AmetistNov14_3%20.jpg")

[Ametist 3](http://www.svedar.com/Stall/Knabstrupper_art/Nov05/SpringKira_Ametist_141105%20073.jpg "http://www.svedar.com/Stall/Knabstrupper_art/Nov05/SpringKira_Ametist_141105%20073.jpg")

[Ametist 4](http://www.svedar.com/Stall/Knabstrupper_art/Nov05/SpringKira_Ametist_141105%20044%20kopiera.jpg "http://www.svedar.com/Stall/Knabstrupper_art/Nov05/SpringKira_Ametist_141105%20044%20kopiera.jpg")

[Kiara 1](http://www.svedar.com/Stall/Knabstrupper_art/Nov05/KiaraNov14_1%20kopiera.jpg "http://www.svedar.com/Stall/Knabstrupper_art/Nov05/KiaraNov14_1%20kopiera.jpg")

[Kiara 2](http://www.svedar.com/Stall/Knabstrupper_art/Nov05/KiaraNov14_2.jpg "http://www.svedar.com/Stall/Knabstrupper_art/Nov05/KiaraNov14_2.jpg")

[Kiara 3](http://www.svedar.com/Stall/Knabstrupper_art/Nov05/KiarNov14_3%20.jpg "http://www.svedar.com/Stall/Knabstrupper_art/Nov05/KiarNov14_3%20.jpg")

[Kiara 4](http://www.svedar.com/Stall/Knabstrupper_art/Nov05/SpringKira_Ametist_141105%20031.jpg "http://www.svedar.com/Stall/Knabstrupper_art/Nov05/SpringKira_Ametist_141105%20031.jpg")

## Comment 1
Author: [Borttaget]

**Guu villka vackra söötnosar.. Himmla fina ![Glad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif "Glad")** 

**MVH**

## Comment 2
Author: Rökkvadis

läckra färger tänk om dom fanns på islandshästar hmmm läckert.

Bilden kiara2 såg nästan ut som målad bild![Glad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif "Glad")

Jättefina!

## Comment 3
Author: gejsa

Konstigt!

Jag får bara fram halva överbilden. Sedan kommer inget mer och det står att det  är klart.

## Comment 4
Author: Linda

hej

ja de är underbara../Linda ägare till en tiger oxå...

## Comment 5
Author: Kiara

#1tack

#2Kiara har Islandhäst i stamtavlan, jag har fixat med bakgrunden för det var så mycket traktorer där.

\# 3 några av bilderna är stora kan det vara det pröva med Kiara2.

\# 4 jag tycket det är så ![Cool](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-cool.gif "Cool") att säga Athena och ”tigrarna”

## Comment 6
Author: CarCar

Du har två riktigt fina exemplar av Knabstrupper:) Synd att inte min har lite prickar, hade vart kul..

## Comment 7
Author: Kiara

Knabstruppern är ett prickigt djur och prickarna går stundom ur![Fundersam](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-undecided.gif "Fundersam")

BIS-valack blev han i år i alla fall och snygg tycker även jag att han är![Fl&ouml;rt](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-wink.gif "Fl&ouml;rt")

## Comment 8
Author: CarCar

Snygg är han och han är väldigt medveten om det själv. Och att prickarna sitter i hjärnan går inte att missa.Gud vilken rodeo show vi hade i söndags när jag skulle hoppa, men kvar satt jag:)

## Comment 9
Author: gejsa

Tycker inte att det ser ut som om fotona är för stora. Men dom stannar efter ca halva bilden och skriver klar.

Athena heter din häst det? Det heter den utdömda hästen också.

Carola

## Comment 10
Author: Kiara

Athena är mamma till Ametist hon är fux, jag ska lägga ut bilder på henne också

Pröva att trycka på uppdatera, gröna återvinings knappen, vid det lilla huset![Glad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 11
Author: gejsa

Uppdatera på gröna återvinninsknappen???

Vad menar du???

Carola

## Comment 12
Author: Kiara

Hej, jag svarade lite snabbt i går för vi höll på att packa, för min dotter har åkt till England i dag och kommer hem på onsdag.

Man kan om inte hela sidan ladas uppdatera med hjälp av uppdatera knappen och då ladas bilden igen och man kan få med hela bilden, eftersom det redan laddade ligger i minnet i datorn.

## Comment 13
Author: Kiara

#8  Dom är ju avlade för cirkus med eller utan prickar![Fl&ouml;rt](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-wink.gif "Fl&ouml;rt")

## Comment 14
Author: gejsa

Hi, hi! Du är rolig du Kiara. Som skickar med en bild på datorn. Jo, det vet jag. Jag prövade allt möjligt i går. Men det gick ändå inte.

Går inte i dag heller. Konstigt!

Carola

## Comment 15
Author: gejsa

Men däremot kunde jag se din sista bild på hoppKiara. Vad roligt det ser ut. Han hoppar över ett osynligt hinder ser det ut som. Fint.

Carola

## Comment 16
Author: Kiara

Om du vill se mina hästar kan du ju gå in på min [hemsida](http://www.svedar.com/Stall/Index.htm "http://www.svedar.com/Stall/Index.htm")

## Comment 17
Author: gejsa

Vill ni se mina hästar så är min hemsida [http://hem.passagen.se/gejsa](http://hem.passagen.se/gejsa)

Skriv gärna en rad i min gästbok. Är dålig på att uppdatera men men....

Välkomna!

Carola

## Comment 18
Author: Wanilj

Vilka finingar!!! Mycket mycket vackra! Tycker mig känna igen omgivningarna! ![Fl&ouml;rt](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-wink.gif "Fl&ouml;rt")

Mvh Wanilj

## Comment 19
Author: CarCar

Cirkushäst kan man lugnt säga:) Dock är bilden lite suddig, man har aldrig kameran i närheten när man behöver den:(

## Comment 20
Author: Linda

#19 åh vilken läcker bild!

## Comment 21
Author: pinoccio_03

Har också en prickig häst! =0) Nåväl nu syns inte prickarna så mycket på kortet men han har fulla rumpan, hehe

## Comment 22
Author: Linda

#21 Jätte fin!

## Comment 23
Author: bebbe

Hej även jag har tigrar i olika storlekar, gå in på min hemsida så får ni se, ekerod.eurofonden,net

## Comment 24
Author: gejsa

Det var värst vad hästar du verkar ha. ![F&ouml;rv&aring;nad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-surprised.gif)

Är det korsningar på halvblod och något mer eller?
