# Kolla häst på söndag:D!!
Author: ulanea

Då min sköthäst har avlivats \*snyft\* så ska jag få köpa egen häst, och på söndag (9 Aug) kommer jag och åka och kolla på några:D! Tips:)?

## Comment 1
Author: Cilla89a

va kul att du ska köpa egen häst :) vad är det för några du ska kolla på?

## Comment 2
Author: ulanea

Ska kolla på lite olika, svårt att förklara då alla är så olika:).. Men c-ponnysar som är bra dressyrponnysar:). Skön gallop är ett måste och gärna en häst som tycker om att hoppa också^^. Ja, kanske lite höga krav men.. Ja:)

## Comment 3
Author: Alex

Grattis, vad roligt! Och man ska ha höga krav när man letar häst. ![Glad](http://www.ridsport.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad") Finns inga krav som är för höga i ett sånt läge, dock kan det finnas för lite pengar i plånboken för att man ska kunna hålla på de kraven. ![Flört](http://www.ridsport.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 4
Author: [Borttaget]

Enda tipset är att fråga och ta reda på precis allt ni undrar. :) Lycka till

## Comment 5
Author: [Borttaget]

Glöm inte att **BESIKTIGA** HÄSTEN **INNAN** NI KÖPER DEN!!

ha det super kul nu, och lycka till

## Comment 6
Author: ulanea

Blev ingen hst där:D! Får kolla vidare, ingen av hästarna uppfyllde kraven, för skumpig gallop, olydiga, sura, ja o.s.v:).. Men nästa helg åker vi och kollar på fler hästar (antagligen) :D!

## Comment 7
Author: Thorsson

åh, lycka till! :D
