# Hästfotografering erbjudes
Author: Anna

Jag kan erbjuda proffesionell hästfotografering i nästan hela Småland och eventuellt södra Östergötland. Jag bor själv strax utanför Hultsfred i Kalmar län.  

Jag kommer gärna och fotar antingen hemma hos eller eller på tävling. Vid bokning tillkommer bensinkostnader med 10:-/mil utöver kostnaderna för själva fotograferingen.  
Jag fotar alla sorters hästar oavsett storlek, ras och färg. Det enda du som ägare behöver stå för vid fototillfället är att hästarna ska vara välryktade, de ska gärna ha träns istället för grimma och du ska ha möjlighet att hålla i hästen vid porträtt samt busa upp den vid rörelsebilder. Ridbilder går givetvis också att ordna i mån om tid och utrymme.  

Mer information och även bilder går att hitta på min hemsida,  
[www.annaattlid.se](http://www.annaattlid.se "www.annaattlid.se").

Priser för själva fotograferingen kan vi komma fram till gemensamt. 

MVH Anna

## Comment 1
Author: oliviakarelius

Varför ska jag bo uppe i Hudiksvall -.- Annars hade de ju varit perfekt (x

## Comment 2
Author: Anna

Ni får flytta ner till Småland allihopa, åtminstone över en helg ![Fl&ouml;rt](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-wink.gif)

## Comment 3
Author: oliviakarelius

#2 SMART :D De ska jag göra ;)

## Comment 4
Author: tezzie

Du tar väldigt fina bilder, tyvärr bor ju jag i Sundsvall :(

Men vilken billig bensinkostnad du tar... Du får ju inte ens en liter för 10:-   =)

## Comment 5
Author: Spiritinthesky

#4 haha , påminn henne inte :D men du, du kanske kan komma till kalmar travet i sommar o fota ? :D jag ska dit o tävla ;) på superhelgen menar jag ;)

## Comment 6
Author: Anna

#4 Ändå inte jag som betalar bensinkostnaden ![Oskyldig](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-innocent.gif) Har en snäll mor som gärna skjutsar runt mig.

#5 Inte omöjligt!

## Comment 7
Author: tezzie

Men jag tycker verkligen att det är för billigt =)

Enl. skatteverket så ska det vara 18,50 ;) Var tvungen att kolla upp, hahah!

## Comment 8
Author: VeNyRa

säg till om du ska till norbotten nångång ;) har en nordis som hatar att bli fotat här :P

## Comment 9
Author: Spiritinthesky

kom dit, :D det är på en stoor fins gräsbana med mkt hinder o höga klasser ;D blir kul :) fast jag ska inte hoppa dom höra klasserna tyvärr xD jag är där första dagen o hoppar LB LA :)

## Comment 10
Author: divansson

#6 ow, ja har alldrig sett nån travbild du fotat faktist ;o   skulle va kul att se nån gång ;) haha

## Comment 11
Author: fridak

#10 superhelgen på kalmartravet är hoppning inne på gräset innanför travbanan. sen går det några travlopp också tror jag. förra året blåste hindren ner under superhelgen så det fick fästa hinderstöden i marken lite kvickt...

## Comment 12
Author: lisette

anna. om du SKULLE ha vägarna neråt skåne i sommar så får du jättegärna höra av dig till mig!

## Comment 13
Author: Spiritinthesky

#11 der går ponnytrav mellan klasserna ;D kanske nåt storhästlopp under dagarna som det är större klasser, det vet jag inte ^ men jagud :O det var jättejobbigt när dom blåseomkull, :) det blåste ner ett hinder när jag hoppade banan ;D

## Comment 14
Author: divansson

#11 jahaa :) nu fattar jag ;)

## Comment 15
Author: Anna

#12 Självklart :)
