# Stickelhårig?
Author: Believer

nu ebhöver jag lite hjälp alla färgexperter. hihi

märkte för ett par veckor sen att min lilla Kiara har börjat få vita hårstrån på rumpan och även lite i manen.. Idag såg jag att det börjar dyka upp några vita även vid ganaschen.

Men hon är ju 1 år och 3 månader nu, tar det så långtid innan de vita hårstråna växer ut (ifall dom ska bli stickelhåriga)??

## Comment 1
Author: Believer

kiara, de e du som e färgexperten. hjälp mig! =)

## Comment 2
Author: Kiara

Jag, kan fux, brun och svart och sen tigerfärgen men inte allt![Generad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-embarassed.gif)

Kan jag få de bild på din Kiara skulle det var lättare![Skrattande](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-laughing.gif)

## Comment 3
Author: Believer

okeej hehe. här är en helbild. men här ser man inte de vita stråna

## Comment 4
Author: Believer

här är en bild på rumpan. där ser man lite vita strån här o där. obs. det stora vita fältet är blixten.hehe men kolla runt om

## Comment 5
Author: Believer

och den här bilden fick jag ljusa upp lite så man kan se de vita stråna i manen.

## Comment 6
Author: Believer

och förresten, du är nog iaf den som vet bäst om färger här inne =) ta det som en komplimang hihi

## Comment 7
Author: elin

va fin, lille kiara e! =)

## Comment 8
Author: Believer

kan tillägga oxå att den bilden på rumpan vart inte så bra, man ser bättre irl, svårt att fota närbilder så där =P men hon har gott om vita strån på rumpan iaf.

## Comment 9
Author: Believer

Tack så mycket elin =P

## Comment 10
Author: MiaMaria

Först när Musse va 3,5 år börjaded hans vita hår dyka upp... och han är skimmel står det i papprena...Syns mest bara på huvudet nu o framför allt när han har vinter päls..

## Comment 11
Author: Believer

jaha, så dom kan börja så sent? shiit. trodde man såg bara efter ett par månader ifall hästen skulle bli skimmel lr inte. där ser man så mycket jag visste om hästens färger. hehe

## Comment 12
Author: MiaMaria

Musse är ju från england och i hans pass står det först black datorskrivet och sen har dom strukit över det och skrivit grey =)

## Comment 13
Author: Believer

haha okej =P

## Comment 14
Author: Believer

ingen som är duktig på stickelhårigt? =P
