# flugor!!!!!!!
Author: lisette

jag får snart panik...

dras dom till sött eller till skit? jag vet inte längre, flugorna ska IN I ÖRONEN på mig. vad fan har jag där inne som är så bra? och klättra på en, det ska dom med.

kan man inte utrota dom? \*ser lite smått panikslagen ut\* en fluga kan omöjligt vara till någon som helst nytta. eller?

## Comment 1
Author: [Borttaget]

Klart dom vill, det är ju stort som ett vardagsrum där inne :D

Dessutom, dom är faktiskt mat åt fåglar och spindlar ;)

## Comment 2
Author: mazze

Hmm... Dom säger ju att flugor dras till skiten![Oskyldig](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-innocent.gif) men  det vete sjutton. Dom är nästan värre när man är ren. Du får gardera dig med hårspray..haha!

## Comment 3
Author: lisette

#1 stort som ett vardagsrum var det ja. du samlar på dig en massa, det vet du va?? ;)

fåglar kan äta ngt annat och spindlar, ja... jag vet inte..

#2 jag har hört att dom dras till socker med.. så jag vet inte vad jag ska tro, med tanke på att jag badat för itne så längesedan (ngn timme sen slo!) så är jag ju inet skitig... :D

hårspray, det var en bra idé. annars får man ta en ogräsbrännare... \*mohaha\*

## Comment 4
Author: [Borttaget]

#3 jag är väl lite av en kleptoman, samlar på mig det mesta ;) Bara väntar på att få tillbaka, mohaha!

Har inte sambon nån spray-deo? Det och tändare har jag hört kan jaga bort det mesta :)

## Comment 5
Author: lisette

nej vi har faktiskt inte det... hmm det borde kanske funka med en sån där luktegottspray? men va fan ska jag skriva med fötterna då?
