# hästregister i Holland
Author: annbe

Kan någon hjälpa mig att hitta min häst och ev avkomma i hästregistret. Hon är född i Holland, Lietske f 93, och har reg nr 9311707 och är KWPN dvs holländskt halvblod. Jag har hittat hela hennes stamträd bakåt och hennes syskon men där tar det stopp. Det är väldigt viktig för mig att få veta om hon har haft föl med tanke på ev avel. Tacksam för svar..

## Comment 1
Author: MiaMaria

Är ditt sto efter Gregor-Ramiro?? Isf har den en avkomma som heter Pinto som är efter Jimtown, född 1997

## Comment 2
Author: Marster

hur kan man se sånt ? Min ponny kommer också från holland och hennes mamma och pappa är okända, Kan man få reda på hennes stam ?

## Comment 3
Author: MiaMaria

Det är isf du har ett namn på uppfödaren, annars är det väldigt svårt.

## Comment 4
Author: Marster

Jaa eller jag vet inte men det står något i passat. men inte direkt ett namn XD men asså hon har inte äns något namn i passet. XD

## Comment 5
Author: Hanna-D

Kollat här?

[http://www.paardenfokken.nl/](http://www.paardenfokken.nl/)
