# Foderhäst önskas
Author: Julia

Hej,

är det någon som vet nån som vill låna ut en shettis ellr a-b ponny på foder?..

Mvh Julia

## Comment 1
Author: jo

Det finns massor av sidor på nätet där du kan gå in och söka/annonsera själv för bästa resultat, ex:

bukefalos.se

hästannonser.se

annons direkt.se

hästmagazinet.se

hästnet.se

horsetrading.se

Lycka till med ditt letande

## Comment 2
Author: LinneaG

Tack, min systeryster som hittade till ridsport o  
skriver lite hur som helst =)

## Comment 3
Author: Faxlin

Men det var väl roligt att systeryster hittade hit.

## Comment 4
Author: jen

jag har en kompis som ska låna ut el sälja sin shettis!

en valack, jättesöt och snäll, lite riden.

## Comment 5
Author: LinneaG

Okie, hur hög e han?  
min syster är 140-145..

## Comment 6
Author: jen

skulle tippa på  ca 95-100cm

## Comment 7
Author: Julia

Linnea jag är en 150

## Comment 8
Author: gejsa

Ha, ha vet ni inte hur långa ni är fast ni är syskon.![Fl&ouml;rt](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-wink.gif)

## Comment 9
Author: Kiara

Jag har inte en aning om hur lång min son är![Generad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-embarassed.gif)den lymmeln växer ju hela tiden![Hemlis](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-sealed.gif)

## Comment 10
Author: Julia

Jen,

vart står shettisen?,tro du att jag skulle kunna rida denn eller bara hålla på med den?.

## Comment 11
Author: emsems

jag tror det är svårt att hinna shettisar och andra ponnyer nu över sommaren, det verkar vara många som har ute annonser om sommarhästar!

## Comment 12
Author: Julia

men då sa ju att din kompis har en shettis, jag undrar om den gärna vill rymma?. Jag vill veta mer om de.

## Comment 13
Author: Älskar_hästar

gejsa - Jag har 7 syskon och vet inte äns vilka månader de fyller år , värre än att hur långa dom är ! ;o

## Comment 14
Author: gejsa

ja, det är ännu mer otroligt att inte veta när sina syskon fyller år. Herregud! Var ska detta sluta.

## Comment 15
Author: Faxlin

hmm, jag har heller ingen aning om när mina syskon fyller. Kommer knappt ihåg hur gamla de är heller. Fast vi är 9 stycken så det kan väl vara en ursäkt. hehe

## Comment 16
Author: Kiara

Min dotters pappa kan missa hennes födelsedag med flera månader, ett år så kom han med både julklappar och födelsedags present i juni. Men i år så lyckades han pricka in den 19 februari ![Generad](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-embarassed.gif) men han missade totalt julafton![Fot i munnnen](../tiny_mce/plugins/emotions/images/smiley-foot-in-mouth.gif)

## Comment 17
Author: felicia

Heej Julia, såg att du är linneas syrra, det är felicia som har ridit både Kapzel och Samaranch i stallet där hon har sin/sina hästar. såg att du ville ha foderhäst.. jag letar foderhäst just nu men mamma vill helst att jag delar med någon.. elelr har medryttare, du kanske är intresserad? antingen vara halvfodervärd elelr medryttare, jag har spanat in 1 D-ponny och 2 C-ponnyer som jg kanske tänkt att provrida.. du kan väll höra av dig på min msn?: [flii-san@hotmail.com](mailto:flii-san@hotmail.com)  Jusste, jag har tänkt ha den i stalelt vid linneas hästar på torresta oxå, har redan frågat anna om stallplats :D:D

## Comment 18
Author: Viickan_

Har en maxad C ;) Hehe.
